9. aprill 2009

9. aprill 2009

Täna mängisid Narva Kesklinna Gümnaasium ja Tallinna Järveotsa Gümnaasium.

Õpetejate majja kogunes palju noori ja hakkajaid inimesi. Kõigil näod naerul, kevad südames ja silmis, ootusärevud hinges. Võistlemise ja võidusoob oli ka kõigil tõsine:)

Aga enne veel, kui päris võistlemiseks läks, tutvustasid Tallinna ja Narva kooli noored end üksteisele. Narvakad olid ettevalmistanud illustreeritud etteaste, mis jutustas vaatajatele nii Narvast kui ka Kesklinna Gümnaasiumist. Sisult soe ja vormilt humoorikas tutvustus teenis ära tallinlaste südamliku aplausi:)

Seesuguseid helisid, mida tekitasid aga Järveotsa Gümnaasiumi noored, me keegi oodata ei osanud. Oleme ennegi kuulnud noori laulmas ja mõnda nende seast kitarri sõrmitsemas, aga … Jah, esimese hooga jäime kõik sõnatuks, see tähendab, meie, kes me pealt kuulasime-vaatasime:)

Sest noored kogunesid lavale. Valges kampsunis, tumedapäine tütarlaps astus noorte ette ja tõmbas ei tea kust välja helihargi, andis esinejatele kätte õiged noodid … ja … terve klass laulis mitmel häälel kui ööbikud:)

Ettekandele tuli koolihümn! Varsti algava laulupe valguses tekkis tahes tahtmata küsimus, kas laulupeo repertuaar on selge ja kas ülevaatusel käidud? Selgus, et noored laulavad oma lõbuks ja seekord siiski üheskoos laulupeole ei minda. Ilmselt siis järgmine kord…

Sama uhkelt nagu meie ühine päev algas, sama vahvalt see ka lõpule jõudis. Eks tulemused räägivad ise enda eest. Siiski tundus, et seekord oli ühine koosolemine ja päeva nautimine tähtsamad kui uute rekordite püstitamine. Sellegi poolest tuli üks võistkond siiski võitjaks. Ja võitjateks osutus võistkond number 1 “Potsatajad”.

Palju õnne võitjatele! Ja palju õnne kõikidele teistelegi noortele! Loodetavasti kohtume veel kunagi:)