10. aprill 2012

10. aprill 2012

Täna osalesid võistlusmängus Kohtla-Järve Kesklinna Gümnaasium ja Loo Keskkool.

Hommik algas oma loodud laulu ja luuletustega. Kohtla-Järve Gümnaasiumi noored laulsid päevakajalisel teemal kirjutatud laulu ja manitsesid muuhulgas žüriid olema hinnangutes õiglane. Loo Keskkooli õpilased olid aga kirjutanud luuletusi nii eesti kui ka vene keeles.

Kui olid tehtud ka esimesed soojendusülesanded, mille lahendamine oli seekord üllatuslikult lihtne, ning noored võistkondadeks jagatud, mindigi Tallinna vanalinna orienteeruma. Erinevate paikade leidmine kaardi järgi ei valmistanud võistkondadele erilisi raskusi ja ka matemaatikas olid noored tasemel. Kõige keerulisemaks osutus hoopis salakirja lahendamine, sest mõned võistkonnad ei leidnud üles “võtit”. Loomingulist lähenemist nõudnud fotostseenide lavastamine läks aga väga hästi. Tehti mitu väga huvitava kompositsiooniga ja teemaga kenasti haakuvat fotot. Nendelt piltidelt oli näha nii noorte aktiivset vaimu, rõõmsameelsust, naljasoont, kevadehõngu ja tahtmist teha üks väga hea pilt ☺

Viktoriinis pandi proovile osalejate teadmised. Peamiselt küsiti küll ainult küsimusi, mis olid otseselt seotud sellega, mida võistkonnad vanalinnas orienteerudes kuulsid ja nägid. Nagu tavaliselt, oli ka seekord nii, et viktoriin otsustas palju lõpliku võidu osas. Kui orienteerumise voor kulges väga tasavägiselt, siis viktoriin tegi tugevad korrektuurid üldises edetabelis.

Nii võttis täna võidu võistkond nr 2 “Xpress Music”, kes kogus 64 punkti. Soovime tublidele võitjatele palju-palju õnne!

Olgu selle lõpptulemusega, kuidas on, absoluutselt kõik täna meiega koos tegutsenud noored olid väga-väga toredad inimesed – rõõmsad, sõbralikud, usinad, võiduhimulised, ülimalt aktiivsed igas väikseski aspektis, tulihingelised ja positiivselt emotsionaalsed. Võiks öelda, et õhus oli palju mängulisust ☺ Küll oleks tore, kui mäng ja looming jääks kõikide teie ellu veel pikaks ajaks!

Soovime teile ka edukat kooliaasta lõppu, kaunist kevadet ja teguderohket sooja suve!

Kokkuvõttes olid tulemused järgmised:
I koht – võistkond nr 2 “Xpress Music” (64 punkti)
II koht – võistkond nr 1 “Sõbrad” (58 punkti)
III koht – võistkond nr 3 “Lohtra” (56 punkti)
IV koht – võistkond nr 5 “Teadjad” (55 punkti)
V koht – võistkond nr 7 “Oravakesed” (54 punkti)
VI koht – võistkond nr 6 “Lollikad tüdrukud” (52 punkti)
VII koht – võistkond nr 4 “Rändom” (47 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/X3vTO9oKYgQ