13. aprill 2012

13. aprill 2012

Täna osalesid võistlusmängus Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi ja Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilased.

Algus oli enneolematult hoogne. Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi noorte eestvedamisel ja Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilaste aktiivsel kaastööl toimus meie ajaloo esimene hommikune virgutusvõimlemine. Tegelikult oli tegemist Kohtla-Järve noorte etteastega, mis kajastas nende tavapärast koolipäeva. Esitlus ise oli aga tantsuline. Sellesse tantsu kaasati osavalt ka Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilased. Kokkuvõttes osales etteastes terve saalitäis noori. Braavo! Teil tuli see väga hästi välja!

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilased andsid oma kooli tegemistest ka detailse ülevaate. Loeti üles kõik õppesuunad ja tutvustati, kes millega täpsemalt tegeleb. Selge on see, et Järveotsa Gümnaasiumist kasvavad välja väga-väga mitmekülgsed inimesed. Lisaks matemaatikale ja füüsikale, on selles koolis tugevalt esindatud meedia ning kunsti ja disaini valdkond. Ning kõige krooniks tugev keeleõpe, kusjuures seal õpitakse isegi jaapani keelt. Ilmselgelt ei saa keeleõppe osa alahinnata. Eks ole ju suhtlemine elus kõige alus. Kuidas sa aga suhtled teiste inimestega, kui sa keelt ei oska!

Meiegi päev kulges aktiivses suhtluses, mitmesuguste ülesannete lahendamises, orienteerumises, fotostseenide lavastamises ja viktoriinis osalemises. Kõikidel võistkondadel tuli pingutada, et pürgida esikohale. Oli võistkondi, kes olid teistest paremad orienteerumises, ja oli neid võistkondi, kes olid teistest üle viktoriinis, ja oli neidki, kes tegid paremad fotod kui teised võistkonnad. Nii et nagu elus ikka – igaüks oli milleski teistest silmapaistvam.

Kõige aluseks oli aga tugev meeskonnatöö, elav suhtlus, pingutus ühise eesmärgi nimel. Päeva mahtus ka üksjagu põnevust, nalja ja naeru, pisut peamurdmist, tikuülesandeid, maitsev söömaaeg ja uued tutvused.

Aga iga asi saab kord otsa. Nii juhtus ka selle võistluspäevaga, mille lõpuks autasustati osalejaid ja kuulutati välja võitja. Täna osutus parimaks võistkond nr 7 “Viisik”. Nad kogusid rekordarv punkte. Nii palju – 81 punkti, ei ole sellel kevadel veel ükski teine võistkond kokku saanud. Palju-palju õnne võitjatele!

Soovime teile kõigile ka edukat kooliaasta lõppu ja põnevat suve!

Kokkuvõttes olid tänase võistlusmängu tulemused niisugused:
I koht – võistkond nr 7 “Viisik” (81 punkti)
II koht – võistkond nr 6 “Timukad” (68 punkti)
III koht – võistkond nr 4 “Sipsikud” (67 punkti)
IV koht – võistkond nr 2 “Kips” (60 punkti)
V koht – võistkond nr 5 “Viielised ” (56 punkti)
VI-VII koht – võistkond nr 1 “Lapsed” ja võistkond nr 3 “Käbid” (53 punkti)
VIII koht – võistkond nr 8 “Tüdlukud vol. 5” (30 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/Hdn2kaJTuA0