26. aprill 2013

26. aprill 2013

Hommikul kogunesid Õpetajate Majas Abja Gümnaasium ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium. Taevas oli ähvardavalt pilves ja iga hetk võis sadama hakata. Aga tundus, et noori see väike kevadine vihm kuigi palju ei häirinud ☺

Alguses saime näha koolide tutvustavaid etteasteid. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi noored esitasid meile rahvaliku tantsumängu “Kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole” ja vastasid Abja noorte küsimustele. Abja Gümnaasiumi õpilased jutustasid meile oma koolist ja põlistest mulkidest ning kutsusid Tallinna noori endale külla!

Siis algas orienteerumine, fotode tegemine, viktoriin ja ülesannete lahendamine. Ükski nendest tegevustest ei käinud osalejatele üle jõu. Fantastilisi fotosid tehti rohkem kui tavaliselt ja ka fotode hindamisse suhtuti tõsisemalt, kui korraldajad on harjunud nägema. Täna olid tõesti kokku tulnud väga tublid tegelased!

Lõunalauas ja vahepausidel räägiti juttu, vahetati mõtteid ja pandi head mõtted ka kirja. Nii saime teada, et noored on huvitatud tasuta kõrgharidusest ja ühistranspordist. Loomulikult oleks tore, kui gümnaasiumi lõpetajatele antaks reisistipendiumit. Noored tahaks pisut puhkust ja magada, aga ka kosmosesse sõita ja juustu süüa. Kõigile sooviti palju armastust, õnnelikku abielu, raha ja õnne, häid sõpru. Soovitati, et tänast üritust võiks veel korrata ja siis juba mitmepäevasena. Öeldi välja, et noortest sõtlub tulevik ning seepärast pandi südamele, et kõik hoiaksid loodust, austaksid teisi inimesi ja ei suhtuks eelarvamusega kaaslastesse. Muidugi oleks hea, kui pitsa ahjus ära ei kõrbeks ja õues olles vihma ei sajaks (sadagu parem raha). Kindlasti oleks hea, kui koolis nätsu peale ei istuks!

Vot niisugused mõtted siis… Aga tänase päeva võitjaks tuli võistkond nr 5 “69”. Palju-palju õnne võitjatele!
Kõigile osalejatele aga soovime edukat kooliaasta lõppu ja imelist suvevaheaega!

Võistluspäeva koondtulemused on niisugused:
I koht – võistkond nr 5 “69” (68 punkti)
II koht – võistkond nr 4 “Kurgid” (66 punkti)
III koht – võistkond nr 8 “Küüslauk” (64 punkti)
IV koht – võistkond nr 7 “Sinine Elevant” (60 punkti)
V koht – võistkond nr 2 “Tuisupead” (57 punkti)
VI koht – võistkond nr 1 “Roheline Elevant” (53 punkti)
VII koht – võistkond nr 3 “Superstaarid” (47 punkti)
VIII koht – võistkond nr 6 “7 kilpkonna” (44 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/FwISgzYvA2w