27. sept 2013

27. september 2013

Oli ilus sügispäev. Tallinna vanalinnas kohtusid Narva Pähklimäe Gümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilased.

Kõik algas Õpetajate majas. Kui Tallinna noored olid üsnagi tagasihoidlikud, siis
Narva noored olid ette valmistanud peensusteni läbimõeldud etteaste. Ja nad laulsid nagu ööbikud. Hiljem selgus, et tegemist ongi muusikaklassiga ☺

Nagu alati, nii tekitas seegi kord mitmeid küsimusi võistkondade moodustamine. Üheskoos saime sellest probleemist siiski üle ja peagi olid kõik võistkonnad vanalinnas seiklemas, ümbrust uudistamas, pilte tegemas ja ülesandeid lahendamas. Mõnel võistkonnal läks see paremini, mõnel vähem hästi, aga lõpuks jõudsid kõik õnnelikult lõunalauda. Sooja tee ja maitsva toidu abil sulasid noored taas üles – väljas on ju juba täitsa sügis!

Seejärel murti pead viktoriini kallal ja vaadati ühiselt pilte, lahendati tikuülesandeid ja aeti juttu. Võistkonniti pandi kirja ka oma rõõmud, mured ja unistused. Järgnevalt näete nendest kokkuvõtet.

Mured:
meie käed külmetavad; on vähe aega; ilm on liiga külm; kool; kodused ülesanded

Rõõmud:
uued sõbrad; soe tee ja hea toit; eesti keele ja inglise keele praktika; jalgpall

Unistused:
tahame rohkem üritusi; lõpetada kool; minna reisima; süüa saada; saada rikkaks; soe ilm

Mis meeldib?
Noortele meeldib pildistada; suhelda; otsida; lahendada huvitavaid ülesandeid; tantsida; mängida jalgpalli ja sõuda-joosta; süüa teha. Ning neile meeldib süüa kõike – pitsat, kommi, pelmeene, krõpse, liha, salatit, jäätist ja juua teed.

Kindlasti tahavad noored minna ülikooli, Narva linnusesse, Vahakujude muuseumi, üleüldse reisile (ja parem oluks, kui soojale maale).

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et hommikul pisut konarlikult alanud päev jõudis lõpule nii, et kõik osalejad olid rõõmsad. Kui esialgu ei kulgenud koostöö mitte kõikides võistkondades väga sujuvalt, siis selleks ajaks, kui istuti ühiselt sööma, oli tutvus juba sõlmitud ja kõik usinasti päevaülesannete kallal. Muidugi tuli see mõnel tiimil paremini välja ja eks see kajastus ka lõplikes tulemustes… Kuigi esimesed kolm võistkonda olid teistest silmnähtavalt tegusamad. Ja lõpuks võttis võidu võistkond “Raimondi tüdrukud”. Palju õnne!

Siin on ka võistluspäeva koondtulemused:
I koht – võistkond nr 6 “Raimondi tüdrukud” (77,5 punkti)
II koht – võistkond nr 4 “Pätud” (75 punkti)
III koht – võistkond nr 2 “Kodumaa lapsed” (71 punkti)
IV koht – võistkond nr 5 “Diana & Co” (45,5 punkti)
V koht – võistkond nr 8 “Koaalad” (41 punkti)
VI – VII koht – võistkond nr 1 “Pähklimäe” ja nr 3 “Jõuluvana abilised” (34 punkti)
VIII koht – võistkond nr 7 “Panda” (33 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/saD-OagQugs

Nii see oli: