30. sept 2013

30. september 2013

Täna kohtusid õpilased Tallinna Lasnamäe Vene Gümnaasiumist ja Viljandi Gümnaasiumist. Päev oli väga meeldiv, noored aktiivsed, sõbralikud ja kergesti seltsivad.

Hommik algas traditsiooniliselt Õpetajate Majas, kus tehti esimene tutvus üksteisega ja saadi juhised eelseisvaks võistluseks. Kuulasime-vaatasime koolide etteasteid. Saime tuttavaks kõikide osalejatega ja viljandlaste esituses kõlas ka asjakohane “Viljandi paadimees”. Hääled olid ilusad, laul meeldivalt tuttav, aga lavalist liikumist oleks võinud pisut rohkem olla… Ent seda annab järgmine kord parandada ☺

On muutunud peaaegu reegliks, et üks võistkondadest võtab orienteerumist alati palju vabamalt kui teised. Nii ka seekord. Tundus, et võistkond “Poseidon” nautis mängu ilu, üksteise seltskonda ja fotograafiat, jättes tahaplaanile pürgimise esimesele kohale. Kuid nagu öeldakse, pole alati tähtis mitte võit, vaid just osavõtt.

Tänane päev on meeldejääv ka seetõttu, et võistkondade tehtud fotod olid väga-väga head. Nendes oli näha ideed ja teatud filosoofiat. Või siis olid pildid väikese “kiiksuga”. Oli näha ja tunda mõttejõudu ☺ Ja samas olid ka absoluutselt kõik võistkonnad ka kõik nõutud pildid ära teinud.

Viktoriiniga saadi hõlpsasti hakkama, lõunaeinega ka. Lisaülesandedki ei valmistanud erilist raskust. Ja lõpuks arvutasime kõik punktid kokku. Selgus, et võitjaks osutus seekord võistkond nr 7 “Lõbus Kuus”. Palju õnne!!!

Kokkuvõtteks – teiesuguste noortega võtaks teinekordki miskit ette. Joonistaks, mängiks mänge, tantsiks ja laulaks, võimleks ja teeks füüsikat või sporti, vaataks filme ja läheks kasvõi New Yorki või sõidaks Kuule ☺ Loodame, et kõik teie unistused ka täide lähevad!

Võistluspäeva koondtulemused on niisugused:
I koht – võistkond nr 7 “Lõbus kuus” (82 punkti)
II koht – võistkond nr 6 “666” (71,5 punkti)
III koht – võistkond nr 4 “Chalupa” (65,5 punkti)
IV koht – võistkond nr 8 “Poseidon” (59 punkti)
V koht – võistkond nr 1 “Esimesed” (54 punkti)
VI koht – võistkond nr 5 “Adventure time” (51 punkti)
VII – VIII koht – võistkond nr 2 “Biskviit” ja võistkond nr 3 “Peppersack” (46 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/y-kdI-wxGJ8

Nii see oli: