20. september 2016

20. september 2016

Täna said Tallinnas kokku õpilased kahest erinevast Eestimaa otsast – Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumist ja Valga Gümnaasiumist.

Said kokku selleks, et üheskoos orienteeruda Tallinna vanalinnas, lahendada ülesandeid ja veeta koos toredasti aega. Ja täpselt nii see läkski.

Õpetajate majas saime üksteisega pisut tuttavaks. Kohtla-Järve noored andsid kõigile põhjaliku ülevaate oma koolist, argipäevastest tegemistest ja pidupäevadest. Tänu sellele saime täpselt teada, mismoodi noored Kohtla-Järvel koolis käivad ja mida toredat nad seal ette võtavad. Valga noormehed lähenesid aga hoopis teistmoodi. Nemad esitasid vaatajatele-kuulajatele mõned lõbusad sketšid, teenides sellega ära publiku naeru ja aplausi.

Esimestest hetkedest peale tundus, et sellest päevast tuleb üks vahva koosveedetud aeg. Ei olnud ühtki mossis nägu, kõverat suud ega skeptilist pilku. Absoluutselt kõik noored olid valmis õhinaga eesootavate ülesannete kallale asuma. Ja kui võistkonnad said moodustatud, siis antigi stardipauk. Noored jooksid väledalt vanalinna orienteeruma, huvitavaid ajaloolisi paiku avastama, fotosid tegema ja lahendama mitmesuguseid ülesandeid.

Kõik said tõesti hästi hakkama. Veelgi enam, väsitavalt teekonnalt tagasi jõudes särasid noorte silmad rohkem kui teele asudes. Nende tuhin ja teotahe polnud sugugi raugenud. Pärast ühist lõunat jätkasid võistkonnad vapralt viktoriiniga ja nuputamisülesannetega. Üheskoos vaatasime vanalinnas tehtud pilte ja saatsime võistkondade kaptenid võistlustulle.

Oli lõbus, kuid samas asjalik päev. Suur tänu teile kõigile niivõrd toreda päeva eest!

Siiski saatis kõiki tegemisi ka võistlusmoment. Absoluutselt kõik võistkonnad olid väga-väga tublid, kuid võita sai ikkagi ainult üks võistkond… Ja lõppkokkuvõtteks osutus teistest paremaks võistkond nr 6 “Kergelt vürtsikas lamba-carpaccio”. Palju õnne võitjatele! Soovime, et teis jätkuks vürtsi ja teravust määramata ajaks!

Soovime teile edukat ja teguderohket kooliaasta jätku!

Päeva koondtulemused:
I koht – võistkond nr 6 ” Kergelt vürtsikas lamba-carpaccio ” (104 punkti)
II koht – võistkond nr 7 “Tartu” (92 punkti)
III koht – võistkond nr 5 “KJVG VG”” (85 punkti)
IV – V koht – võistkond nr 1 “Traktoristid123” ja võistkond nr 2 “Päikese Paisted” (79 punkti)
VI koht – võistkond nr 8 “Mafia” (75 punkti)
VII koht – võistkond nr 4 “Carry Mind Armastan Sind” (74 punkti)
VIII koht – võistkond nr 3 “Trollid” (71 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/zGIDT75_0sc

Piltides nägi päev välja niisugune: