28. september 2016

28. september 2016

Hommikul oli taevas kaetud ähvardavate vihmapilvedega ja kõikidel osalejatel mõlkus meeles vaid üks mõte: ”Tuleks ikka ilus ilm! Ei taha vihma!” Ja vihma ei tulnudki 🙂

Luunja Keskkooli ja Tallinna Haabersti Vene Gümnaasiumi noored olid nii tublid tegutsejad ja vanalinnas seiklejad, et isegi Ilmataat oli nende poolt.

Tõepoolest, pärast põgusat tutvust Õpetajate majas läksid õpilased Tallinna vanalinna avastama. Nad otsisid oma võistkondadega üles mitmed ajaloolised paigad ja lahendasid ära ülesanded, mis teel ette tulid. Üheskoos tehti ka pilte ja hiljem vaadati neid lõbusalt.

Lõunalauas sai üksteisega vestelda, proovida ära lahendada lisaülesanded ja kirjeldada oma võistkonna rõõme-muresid-unistusi-hobisid. Selle tulemusena saime teada, et täna olid kokku tulnud noored, kes rõõmustavad kooli, uute sõprade, ema-isa-õe, raha ja tervise üle ning selle üle, kui kõigil on kõik hästi.

Rõõmu tegi ka see, kui oldi esimesena viimases orienteerumispunktis. Muresid õnneks noortel pole, või kui, siis natuke teeb muret kool ja haridus. Unistavad õpilased reisimisest, lihtsalt õnnelik olemisest, heast haridusest ja töökohast ning sellest, et saada kord profijalgpalluriks. Ja kui peaks täituma unistus minna reisile, siis eelistatuimad kohad on Hawaii, Sydney, Ameerika ja Antarktika, kus saaks pingviine näha 🙂
Hobidena märgiti jalgpalli, hea muusika kuulamist, lugemist, jalutamist, sporti ja laulmist.

Täna oli noortel võimalus ka ise välja mõelda ülesanne, mida analoogsel võistlusel teha. Võistkond “Turistid” pakkus välja kõige vahvama ülesande ja sai selle eest ka väärtuslikud lisapunktid. Kõige paremad fotod tegi võistkond “Nokia” (nr 3).

Päeva lõpus liitsime kõik mängu jooksul kogutud punktid kokku ja selgus, et esikoha saavutas võistkond nr 6 “Turistid”. Palju õnne võitjatele! Soovime edu ja õnne ka kõikidele teistele osalejatele. Ikka aktiivselt edasi!

Tänase päeva koondtulemused olid järgmised:
I koht – võistkond nr 6 ” Turistid” (90 punkti)
II koht – võistkond nr 3 “Nokia” (82 punkti)
III koht – võistkond nr 4 “Rebased” (69 punkti)
IV koht – võistkond nr 5 “Nokia” (64 punkti)
V koht – võistkond nr 1 “Kohukesed” (62 punkti)
VI koht – võistkond nr 2 “Tarkpead” (61 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/7M-WrvLN8lE

Piltides nägi päev välja niisugune: