10. sept 2014

10. september 2014

Täna osalesid võistluspäeval Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Tapa Gümnaasiumi noored.

Oli taas üks tore ja edukas päev. Päris varahommikul tundus, et orienteerumine saab toimuma üsnagi ekstreemsetes oludes, sest kõikjal oli paks udu ja nähtavus ainult mõned meetrid. Päeva edenedes aga udu õnneks hajus. Ilmselt aitas kaasa noorte päikeseline loomus ja positiivne mõtteviis ☺

Seega orienteeruma ei pidanudki tihedas udus ja erinevad paigad Tallinna vanalinnas leiti kõik üles. Noortel õnnestus küsitleda ka linnarahvast ja möödujatelt teada saada, miks on Eestis hea elada. Selgus, et põhjusi on palju: siin on puhas õhk ja joogivesi; ilus loodus ja hea ilm (kuigi üksnes mõned tunnid tagasi oli ilm justkui multifilmist “Siil udus”); Eesti on meie kodumaa; siin on toredad inimesed ja demokraatia; Eestil on rikas ajalugu ja peaaegu kõik inimesed tunnevad üksteist, kuna Eesti on nii väga väike.

Samas oli ka inimesi, kel igapäeva rutt nii suur, et küsimusele vastati:
Mul pole aega, head päeva!
Vabandust, aga mul ei ole aega!
Mul tõesti ei ole aega!

Ja üks linnakodanik tunnistas, et ta ei oska öelda, miks on Eestis hea elada. Aga loodame, et ta mõtleb järele ja mõistab lõpuks, et Eesti on üks imeline paik – kaardil väike kui nõelatorge, aga absoluutselt eriline ja armas!

Õpilastel õnnestus vanalinnast üles leida ka suurem osa detaile, mida pidi fotojahi käigus otsima ning teha ka ise mitmeid suurepäraseid fotosid etteantud teemadel. Noored olid välja mõelnud mitu toredat lahendust.
Sel korral võib öelda, et orienteerumine ja fotojaht läksid võistkondadel mõnevõrra paremini kui viktoriin. Samas nuputamisülesanded leidsid üsna ruttu lahendused. “Kaptenite mäng“ selgitas välja kõige parema kapteni ja tõi võistkonnale väärtuslikud 3 lisapunkti.

Kõige lõpuks liitsime kõikide võistkondade kogutud punktid kokku ning selgus pingerida ja päeva võidukas võistkond.
Trummipõrin….. ja võitjaks tuli võistkond nr 7 “Dream Team”. Palju-palju õnne!

Ilmselgelt ei tulnud võit kergelt, sest teised võistkonnad püsisid kogu aeg kannul. Konkurents oli tihe ja võistkonnad tegid kõik tublit tööd.

Ja siin ongi võistluspäeva koondtulemused:
I koht – võistkond nr 7 “Dream Team” (81 punkti)
II koht – võistkond nr 2 “Plikad +1” (77 punkti)
III koht – võistkond nr 4 “Smurfid” (73 punkti)
IV koht – võistkond nr 8 “Tiigrid” (56 punkti)
V koht – võistkond nr 5 “Parimad” (55 punkti)
VI koht – võistkond nr 3 “Totallu Spice” (53 punkti)
VII-VIII koht – võistkond nr 1 “Nipsikud” ja võistkond nr 6 “Kuued” (49 punkti)

Palju õnne kõigile ja edukat kooliaastat!

Selle päeva videoklipp asub siin: https://www.youtube.com/watch?v=MA_8yFqT4SM

Päev piltides: