12. sept 2014

12. september 2014

Tänasel sügispäeval osalesid võistluses Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi ja Viljandi Gümnaasiumi õpilased.

Ilmselgelt oli tegemist väga viisakate, tasakaalukate ja sõbralike noortega. Kõikides võistkondades võis tajuda ühtehoidmise tunnet. Orienteerumisülesannete lahendamisest võtsid kõik aktiivselt osa ja suurem osa õigeid paiku leiti ka üles. Mõnikord varem on kujunenud komistuskiviks linnarahva küsitlemine. Seekord polnud siin aga probleemi. Õpilased küsitlesid julgelt möödujaid ja said vajalikke vastuseid.

Pisut raske oli võib-olla fotojaht – see, kui noored pidid vanalinnast üles leidma fotodel kujutatud detailid. Aga ise fotostseenide tegemine oli lõbus. Sattusime paari võistkonda ka omasilmaga nägema. Ja tõesti, tehti palju toreda kompositsiooniga fotosid.

Viktoriiniga said loomulikult paremini hakkama need võistkonnad, kes olid hoolega lugusid kuulanud ja lahtiste silmadega vanalinnas ringi liikunud. Eks natuke aitas kaasa ka see, mida noored on kunagi varem kuulnud-näinud-lugenud.

Kui alguses tundusid tikuülesanded mõnevõrra keerulised, siis päeva arenedes paranes oluliselt ka nende lahendamiskiirus. Tundub, et igapäevaselt koolis tikuülesandeid ei lahendata, nagu ka salakirju 😉 Nüüd aga oli õpilastel see võimalus.

Võistkondade kaptenid andsid oma panuse vähemalt kahel korral – siis, kui nad juhtisid terve võistluspäeva jooksul oma võistkonda nng siis, kui nad pidid oma võistkonna eest võistlema “Kaptenite mängus”. Parim kapten teenis sellega oma võistkonnale 3 väärtuslikku lisapunkti.

Päeva lõpuks oli kogu lugu täitsa selge. Edetabel koos ja edukaim võistkond selgunud. Võitjas tuli sel korral võistkond nr 1 “Richard ja tüdrukud”. Palju õnne teile! Samas olid ka kõik teised võistkonnad väga-väga tublid ja toimekad.

Täname teid kõiki, sest koos sai veedetud üks vahva ja suviselt soe septembripäev. Soovime edukat kooliaastat!

Kokkuvõttes olid tulemused niisugused:
I koht – võistkond nr 1 “Richard ja tüdrukud” (77 punkti)
II – III koht – võistkond nr 2 “Näljased võitjad” ja võistkond nr 3 “Šipolinad” (73 punkti)
IV koht – võistkond nr 5 “Vihmaussid õlis” (65 punkti)
V koht – võistkond nr 8 “Hakuna matata” (55 punkti)
VI koht – võistkond nr 4 “Neli” (54 punkti)
VII – VIII koht – võistkond nr 6 “Keskaegsed avastajad” ja võistkond nr 7 “Rändajad” (47 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://www.youtube.com/watch?v=eiRQ9SiGjIk

Piltides nägi päev välja niisugune: