29. aprill 2015

29. aprill 2015

Tänasel võistluspäeval kogunesid vanalinnas Märjamaa Gümnaasiumi ja Tallinna Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilased.

Kahjuks ei olnud ilmataat meie poolt ja vihma kallas lõputult. Selleks, et noored vee sees üles ei sulaks ja ära ei külmetaks, toimus kogu päev kindla katuse all. Nõnda jäid kõik kuivaks.

Õpetajate majas soovisime kõigepealt üksteisega tuttavaks saada. Märjamaa noored olid enda tutvustamiseks usinasti harjutanud oma kooli laulu ja saateks isegi kitarri kaasa võtnud. Loomulikult koos andeka kitarristiga. Kõik lauluhääled ja kitarrinoodi kõlasid kenasti kokku. Aitäh teile toreda etteaste eest! Seda oli tore kuulata ja vaadata.
Kahjuks oli aga Haabersti Vene Gümnaasiumi noorte kodutöö tegemata ja nende etteastet me seega ei näinud. Küsimusi esitades saime siiski teada, et neile meeldib koolis käia ja neile meeldib oma klass, samuti armastavad nad kuulata muusikat ja teha sporti.

Vaatamata sellele, et kokku olid tulnud ilusad, targad ja andekad noored, oli päeva algus konarlik. Tallinna noortega oli alguses raske ühist mõistmist leida… Aga siis, kui tekkisid võistkonnad, läks kogu lugu palju paremaks. Igas võistkonnas oli kolm-neli aktiivset ja teotahtelist noort, kes koos kaptenitega juhtisid ja suunasid oma võistkonda.

Seekord olid lahendamiseks pisut teistsugused ülesanded. Kuna raskete ilmaolude tõttu reaalselt vanalinna jalutama minna ei saanud, toimus orienteerumine siseruumides. Tutvuti ajalooliste paikadega, kuulati lugusid nende kohta, lahendati mitmesuguseid ülesandeid, kujundati oma võistkonna vapp ja tehti isegi fotosessioone.
Seejärel söödi üheskoos lõunat, toimus viktoriin ja lahendati veel lisaülesandeid, mille seas oli nii mõnigi väikese trikiga ülesanne. Püüti leida üheskoos ka eesti- ja venekeelsete sõnade tähendusi, kusjuures täna osutus see ülesanne raskemaks kui tavaliselt. Tõsi, sõnade hulgas oli mõlemas keeles ajaloolise varjundiga sõnad ning sõnad, mis on seotud kommete ja kultuuriga. Üllatuslikult selgus, et oli ka niisuguseid sõnu, mille sisulist tähendust ei teadnud noored isegi oma emakeeles. Seega sai täna selgeks õpitud täitsa mitu uut sõna ☺

Päeva lõpuks liitsime kõikide võistkondade kogutud punktid kokku ning selgus pingerida ja päeva võidukas võistkond.
Võitjaks osutus võistkond nr 1 “Фантастическая Seite”. Fantastilised olid nad tõesti, sest nemad olid ka kõige kiiremad ülesannete lahendajad. Palju-palju õnne!

Tänane päev kujunes just niisuguseks, nagu see kujunes. Kujundajateks ikka noored ise. Täname kõiki noormehi ja neide, kes osalesid aktiivselt ja võtsid entusiastlikult osa ettevalmistatud tegevustest. Täname neid heatahtliku, sõbraliku , viisaka ja igati positiivse suhtumise eest kaaslastesse. Niisugune käitumine on kiiduväärt!

Soovime kõikidele noortele edukat kooliaasta lõppu ja toredat suvepuhkust päikese ja seiklustega!

Ja siin on võistluspäeva koondtulemused:
I koht – võistkond nr 1 ” Фантастическая Seite ” (78 punkti)
II koht – võistkond nr 5 “MGTHVG” (72 punkti)
III koht – võistkond nr 2 “Värvilised käed” (68 punkti)
IV koht – võistkond nr 4 “Kiisud” (65 punkti)
V koht – võistkond nr 3 “Kolm” (57 punkti)
VI koht – võistkond nr 6 “Roosad Pantrid” (44 punkti)
VII koht – võistkond nr 7 “FIXIKUD” (38 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/DuVjLib9F8I
Päev piltides:

Selle päeva videoklipp asub siin: http://youtu.be/DuVjLib9F8I
Päev piltides: