21. september 2015

21. september 2015

Tänasel sügispäeval osalesid võistluses Tallinna Õismäe Gümnaasiumi ja Tallinna Juudi Kooli õpilased.

Päev algas tantsuga ja uusaasta soovidega Järgnesid omatreitud värsid ja ette lauldi Õismäe Gümnaasiumi hümn. Siis tegid korraldajad lühikese sissejuhatuse eesseisvasse päeva, jagati kätte vajalik varustus ja moodustati võistkonnad. Enne suurt orienteerumist lahendasid nutikad noored ära ka paar mõtlemist vajavat ülesannet. Ikka soojenduseks…

Kui võistkonnad olid omale nimed saanud ja tiimisisesed ülesanded said ka ära jagatud, siis algaski vanalinna avastamine. Võistkonnad otsisid üles erinevad ajaloolised paigad, lahendasid mitmesuguseid ülesandeid ja lavastasid erinevaid fotostseene. Pealtnäha toimus see kõik suuremate tõrgeteta, sest kõik võistkonnad jõudsid õnnelikult ja õigeaegselt viimasesse punkti. Selleks ajaks oli mõistagi kõht tühjaks läinud ja seepärast sõimegi kõik koos lõunat.

Pärast lõunat jätkasid noored nuputamisülesannete lahendamist ja üheskoos saadi jagu ka viktoriinist. Fotode ühisvaatamine oli samuti väga lõbus.

Täna kogunenud noored olid väga nutikad ja innukalt võeti osa kõikidest tegevustest. Oli võistkondi, kelle võidutahe paistis selgemalt silma kui teistel. Samas oli ka võistkondi, kelle positiivne meelestatus oli teistest tiimidest silmnähtavalt suurem. Lisaks leidus ka neid võistkondi, kes lihtsalt nautisid päeva ja koosolemist. Kõik see sobis tänase päevaga ideaalselt kokku.

Kõikide ülesannete eest kogusid võistkonnad punkte ja lõpuks võitis traditsiooniliselt see võistkond, kelle punktiskoor tuli kokku kõige suurem. Täna oli esikoha vääriline võistkond nr 1 “Pingviin”. Palju õnne võitjatele! Ja suur tänu kõikidele teistele võistkondadele, kes te Pingviinidele konkurentsi pakkusite!

Päeva koondtulemused:
I koht – võistkond nr 1 “Pingviin” (93 punkti)
II koht – võistkond nr 2 “Troika” (80 punkti)
III koht – võistkond nr 3 “Kuzja Persikov” (76 punkti)
IV koht – võistkond nr 4 “Pisiasjad” (72 punkti)
V – VI koht – võistkond nr 6 “Orjad” ja võistkond nr 7 “Medved” (71 punkti)
VII koht – võistkond nr 8 “Kus on Mark?” (70 punkti)
VIII koht – võistkond nr 1 “Vana Tallinn” (63 punkti)

Lühidalt ja kokkuvõtvalt – oli üks tore ja teguderohke septembripäev 🙂

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/qnzl2KhlqQw

Piltides nägi päev välja niisugune: