23. september 2015

23. september 2015

Taas on üks päev otsa saanud. Kahju! Sest see sai läbi. Tore! Sest see oli üks väga tore päev, mille saime veeta rõõmsate ja vahvate õpilastega Luunja Keskkoolist ja Tallinna Pae Gümnaasiumist.

See oli igati kvaliteetaeg – vanalinna avastamiseks, mõtteülesannete ja viktoriini lahendamiseks, ühiseks suhtlemiseks, piltide tegemiseks ja vaatamiseks, kosutavaks lõunaks ja uute tutvuste sõlmimiseks.

Hommikuse esimese etteaste puhul vajasid mõned õpilased küll natuke spikrite abi, aga päeva kulgedes läks kõik järjest lihtsamalt ja kohati lausa ludinal. Meeleolule aitas ilmselt kaasa ka hommikul kõlanud ühislaul, mida saatsid kitarridel kaks Pae Gümnaasiumi tütarlast. Nendest helidest saatetuna läksidki võistkonnad vanalinna seiklema. Üheskoos otsiti üles erinevad huvitavad ajaloolised paigad ja lahendati mitmeid ülesandeid.

Tehti ka fotosid, mida hiljem üheskoos vaadati. Pilte oli igasuguseid. Ühed fantaasiarikkamad ja lõbusamad kui teised. Parimateks piltideks tunnistasid noored ise “Raekoja Rüütlite” ja “Tule Estonia” tehtud fotod.

Tundus, et nuputamisülesanded liiga rasked ei olnud. Paljud lahendati lausa kiirkorras, mõnede kallal pusiti pisut rohkem ja mõne ülesande lahendamisele aitasid kaasa asjakohased vihjed. Ainus ülesanne, mis jäi lahendamata oli “Köidikutest vabastamine”, kuid see oli ka tõesti raske ülesanne. Igatahes oli selge, et noortele meeldib mõelda ja leida vastus igale küsimusele.

Kõikide tegevuste ja ülesannete eest said võistkonnad punkte. Lõpptulemused näitasid, et tänase päeva võitis ülekaalukalt võistkond nr 3 “Raekoja Rüütlid”. Palju-palju õnne võitjatele!

Samas oli teisigi silmapaistvaid võistkondi, kes leidsid kiiresti ühise keele ja rütmi ning kelle meeskonnatöö sujus seetõttu ülihästi. Seda kõike oli kõrvalt väga tore vaadata. Aitäh kõigile vahva päeva eest!

Järgnevalt on näha tulemused kokkuvõtvalt:
I koht – võistkond nr 3 “Raekoja Rüütlid” (95 punkti)
II koht – võistkond nr 6 “Tule Estonia” (82 punkti)
III koht – võistkond nr 5 “Üks Vähem” (68 punkti)
IV koht – V koht – võistkond nr 2 “Dream Team” (64 punkti)
IV koht – V koht – võistkond nr 7 “Lambikas” (64 punkti)
VI koht – võistkond nr 4 “OÜ Nike” (62 punkti)
VII koht – võistkond nr 8 “8” (52 punkti)
VIII koht – võistkond nr 1 “Kapsarullid” (49 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/wtmzugrshD8

Päev piltides: