4. mai 2016

4. mai 2016

Tänasel suviselt kaunil kevadpäeval osalesid võistluses lausa kolme kooli õpilased: J.Liivi nim Alatskivi Keskkoolist, Kose Gümnaasiumist ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumist.

Päev algas loominguliselt! Kõikide koolide etteasted olid väga-väga põhjalikult läbi mõeldud ja peensusteni lihvitud. Esimesena astusid lavale Kose Gümnaasiumi õpilased, kes rõõmustasid kõiki vaatajaid hoogsa tantsuga. Seejärel esitasid Mustamäe Reaalgümnaasiumi õpilased omaloodud emotsionaalse ülevaate oma tegemistest ning lõpuks pani kirsi koogi peale Alatskivi Keskkool. Alatskivi noored olid tulnud lausa kostüümidega ja grimeeritult. Nende esitluses võisime näha kolme kultuuri kohtumist Eestimaal: “Elasid kord eestlane, venelane ja sakslane…”
Nõnda hästi ettevalmistatud etteasteid nagu täna, näeb harva. Teie, noored, olite teinud väga head tööd ja tulemus oli suurepärane Aitäh!

Võistkonnad olid seekord tõesti suured, kuid sõbralikku koostegevust see ei seganud. Kedagi vanalinnas ära ei kaotatud, kontrollpunktid leiti üles, valdavalt tuldi toime ka GPS-i kasutamisega ning valmisid mitmed meeleolukad fotostseenid.

Kõik võistkonnad jõudsid õnnelikult viimasesse punkti, misjärel söödi ühiselt lõunat. Seejärel jätkasid noored nuputamisülesannete lahendamist ja üheskoos saadi jagu ka viktoriinist. Kaptenidki said anda oma panuse

Täna kogunenud noored olid väga nutikad ja innukalt võeti osa kõikidest tegevustest. Kõikide ülesannete eest kogusid võistkonnad punkte ja lõpuks võitis traditsiooniliselt see võistkond, kelle punktiskoor tuli kokku kõige suurem. Täna oli esikoha vääriline võistkond nr 8 “Kaheksajalad”. Palju õnne võitjatele! Ja suur tänu kõikidele teistele võistkondadele, kes te Kaheksajalgadele konkurentsi pakkusite!

Koondtulemused olid niisugused:
I koht – võistkond nr 8 ” Kaheksajalad ” (92 punkti)
II koht – võistkond nr 7 “Eliit” (82 punkti)
III – IV koht – võistkond nr 2 “Võitjad” ja võistkond nr 4 “9 Näljast” (80 punkti)
V koht – võistkond nr 1 “Odini Sõdalased” (78 punkti)
VI koht – võistkond nr 5 “Viied” (77 punkti)
VII koht – võistkond nr 3 “Satteliidid” (70 punkti)
VIII koht – võistkond nr 6 “Radiaator” (56 punkti)

Lühidalt ja kokkuvõtvalt – oli üks tore ja teguderohke maikuu päev.

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/3nff-FiUQ9Q

Piltides nägi päev välja niisugune: