3. mai 2017

3. mai 2017

Täna said Tallinnas kokku õpilased lausa kolmest koolist – Kiili Gümnaasiumist, Sakala Eragümnaasiumist ja Tallinna Läänemere Gümnaasiumist.

Oli huvitav ja mitmekesine päev. Oli lõbus päev. Oli asjalik päev. Oli seiklemist Tallinna vanalinnas. Oli uusi ja teistmoodi ülesandeid. Oli laulu, luulet ja näitemängu.

Just ajalooainelise näitemänguga algaski kõik Õpetajate majas. Kiili Gümnaasiumi noored olid põhjalikult ette valmistanud oma kodukandi ajalugu kajastava näidendi, mis sobis hommikusse vanalinna lausa valatult. Oli tõesti tore tükk! Aplaus 🙂
Järgmisena täitsid Õpetajate maja auditooriumi lauluhelid – Tallinna Läänemere Gümnaasium esitas oma kooli hümni. Oli tunda harjutamist, sest hääled kõlasid kenasti kokku. Aplaus
Ja lõpetuseks kuulsime, mida inimesed kõige enam Sakala Eragümnaasiumi noortelt küsivad ning saime ka vastused KKK-le. Kirsiks koogil oli Paul-Eerik Rummo luuletus “Me hoiame nõnda ühte”. Nii südamest ja hingestatud luuletust oli väga nauditav kuulata. Aitäh. Ja aplaus 🙂

Seejärel läksid noored vanalinna orienteeruma. Ikka üheskoos ja ühte hoides. Mida rohkem meeskonnavaimu oli ja koostööd tehti, seda lihtsamalt lahendati ülesanded ja seda paremad tulemused orienteerumiselt saadi. Ka lavastatud fotostseenid loodi ühisloome tulemusel. Hea tiimitöö, entusiasm ja loominguline lähenemine olid heaks aluseks, et teha tõesti head fotod ja nende eest hiljem kõrgeid punkte koguda.

Tubased tegevused jätkusid lõunalauas ja pärast seda mitmesuguseid ülesandeid lahendades, pilte vaadates. Ka viktoriinist said enamus võistkondi hästi jagu.

Üleüldiselt oli väga tore päev – ilm ilus, noored särasilmsed, aktiivsed, sõbralikud ja uutele tutvustele avatud. Särtsu andis kõigele võistlusmoment – kes võistkondadest enim punkte kogub, sellest pidi saama võitjameeskond. Tulemusi oli mitmesuguseid. Mõni võistkond oli parim orienteerumises, mõni fotostseenide lavastamises, mõni viktoriinis ja mõni hoopis nuputamisülesannete lahendamises. Seega on kõik võistkonnad kiitust väärt. Sellegipoolest saab võistlusel tulle esikohale ikka üks võistkond ja sel korral oli tublimatest tublim ja parimatest parim võistkond nr 4 “Kapsase Puder”. Palju-palju õnne võitjatele!

Kõigile palju tänu toreda päeva eest! Soovime teile edukat ja teguderohket kooliaasta lõppu ning mõnusat suvepuhkust!

Päeva koondtulemused:
I koht – võistkond nr 4 ” Kapsase Puder” (89 punkti)
II koht – võistkond nr 7 “Täisnurk” (80 punkti)
III koht – võistkond nr 3 “Sigari Maja” (79 punkti)
IV koht – võistkond nr 6 “Pisikesed” (77 punkti)
V koht – võistkond nr 8 “No 8” (75 punkti)
VI koht – võistkond nr 1 “1” (58 punkti)
VII koht – võistkond nr 2 “Terminats” (54 punkti)
VIII koht – võistkond nr 5 “Ükskõik” (29 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/pm2gVkpcDEs
Piltides nägi päev välja niisugune: