4. mai 2017

4. mai 2017

Ja ongi möödas kolmas seiklusrikas võistluspäev Tallinna vanalinnas. Täna kohtusid õpilased Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist ja Tarvastu Gümnaasiumist. Esmakohtumine õpetajate majas oli huvitav.

Tarvastu noored tutvustasid meile oma kodukandi keelt – mulgi murret. Nii laulus kui luules. Ja nii nagu noored ütlesid, nii ongi: “Om maid maailman tuhandit ja rahvit mitmit miljonit – üitsainus Mulgimaa”.

Tallinna Tõnismäe Reaalkooli andekad tantsupoisid aga näitasid, mida nemad teha osakavad, lisaks matemaatikale. Noormeeste hoogne breiktants koondas kõigi pealtvaatajate pilgud ja pani meid kõiki kaasa elama.

Saanud üksteisega tuttavaks, läksid võistkonnad Tallinna vanalinna uurima. Kaasas rida ülesandeid, mis tuli tee peal üheskoos ära lahendada. Ja hakkama saadi küll – tõsi, mõnes võistkonnas kergemini, teises veidi raskemini. Kokkuvõttes aga lahendati ära matemaatika ülesanded ja dešifreeriti salakiri, saadi hakkama kaardi ja GPSi abil orienteerumisega. Suurem enamus võistkondi jõudsid lavastada ja jäädvustada ka vajalikud fotostseenid. Seega – hästi tehtud

Pärast orienteerumist ootasid noori kaetud lõunalaud ja uued ülesanded. Muu hulgas oli vaja välja nuputada kood, et murda sisse laekasse ning avastada, mis seal luku taga peidus on. Kusjuures selgus, et koodi teada saamine polnudki niisama lihtne. Vaja oli ikka kõikide võistkonnaliikmete panust – mõtlemist ja arutamist, proovimist ja kombineerimist. Võttis aega, mis ta võttes, aga lõpuks said siiski kõik võistkonnad oma laekakesed õnnelikult lahti.

Viktoriiniga läks palju paremini – tulemused olid üsnagi tasavägised. Ka “fotograafia voorus” said võistkonnad üpris sarnased tulemused. Teistest rohkem kogusid punkte võistkonnad “Garant” ja “Bob Stok”.

Iga tegevus ja ülesanne võimaldas võistkondadel koguda punkte, mis lõpuks osutusid määravaks pingerea koostamisel. Auhinnaline esikoht läks seekord võistkonnale nr 1 “Lustakad jalakesed”. Palju õnne võitjatele! Ja aitäh kõikidele teistele tiimidele, kes pakkusid neile arvestatavat konkurentsi!

Koondtulemused olid niisugused:
I koht – võistkond nr 1 ” Lustakad jalakesed” (100 punkti)
II koht – võistkond nr 3 “Garant” (95 punkti)
III koht – võistkond nr 4 “Super Heroes” (88 punkti)
IV koht – võistkond nr 6 “Eneset…” (76 punkti)
V koht – võistkond nr 5 “Bob Stok” (86 punkti)
VI koht – võistkond nr 2 “Metallica” (61 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/RbCPGCwB000
Piltides nägi päev välja nii: