19. september 2017

19. september 2017
Täna mängisid üheskoos Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Valga Gümnaasiumi õpilased.

Oi, see oli vahva päev! Meil oli koos nii tore 🙂 Juba Õpetajate majas kogunedes oli mõne minutiga selge, et kõik läheb suurepäraselt. Valga Gümnaasiumi õpilased olid kohal varakult. Eks kaugelt tulijad jõuavad tavaliselt ikka varem kohale. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi õpilased käisid hommikul veel usinalt koolis ja tulid otse koolimajast jooksuga. Ega väike soojendus ei tee paha!
Siis vaatasime ära etteasted – Valga noored esitasid meile oma rebaste tantsu ja Tallinna noored laulsid alustuseks koolihümni. Mõlemad etteasted võeti soojalt vastu.

Seejärel jagasime välja varustuse, tegime selgeks reeglid, moodustasime võistkonnad ning algas orienteerumine munakividega sillutatud Tallinna vanalinna tänavatel. Esimesest hetkest peale nägime kõikide võistkondade 100-protsendilist koostööd. Mitte keegi ei jäänud kõrvale, kõik ülesanded lahendati ära, teekonnapunktid leiti üles, kuulati lugusid vanalinna kohta, tehti üheskoos pilti, suheldi linnarahvaga ja tunti seiklemisest mõnu. Muuhulgas juhtusime pealt nägema, kuidas üks võistkond kohtus vanalinnas lasteaiarühmaga, kellega nad vahvasti jutu peale said. Ja juttu jätkus kauemaks… 🙂

Pärast orienteerumist oli kõht muidugi tühi. Esmalt jõimegi sooja teed (sest vaatamata kalendrisuvele oli ilm ikkagi sügisene) ja sõime pisut. Siis üritasid võistkonnad laegaste tabalukud avada. Kõik lukud avanesidki 🙂 Edasi lahendati mitmeid ülesandeid ja tehti edukalt ära viktoriin.

Kõik noored olid ülitublid – liialdamata. Sõbralikud, rõõmsameelsed, energilised, teotahtelised, loomingulised, viisakad, abivalmid jne. Seda kõike oli väga tore kõrvalt vaadata. Niiviisi koos tegutsedes kogutigi kõikide tegevuste ja ülesannete eest hulgaliselt punkte. Tänane võistlus oli enneolematult tasavägine. Esimest ja teist kohta näiteks lahutas ainult 1 punkt ning kolmaski võistkond oli kohe kannul. Siiski, parimatest parimaks osutus täna võistkond nt 3 “Vanalinn”, kes kogus kokku 99 punkti. Palju-palju õnne teile!

Õnne ja edu kõigile teistelegi!
Meie tundsime üheskoos tegutsemisest suurt rõõmu 🙂 Aitäh teile, noored, ilusa päeva eest! Loodame, et kohtume kunagi veel…

Kõikide võistkondade lõpptulemused olid järgmised:
I koht – võistkond nr 3 “Vanalinn” (99 punkti)
II koht – võistkond nr 2 “Fantastilised Kahed” (98 punkti)
III koht – võistkond nr 1 “EV” (95 punkti)
IV koht – võistkond nr 4 “Vanalinn” (82 punkti)
V koht – võistkond nr 6 “Nimetud” (81 punkti)
VI koht – võistkond nr 5 “Viis” (80 punkti)
VII koht – võistkond nr 8 “Lõvid” (79 punkti)
VIII koht – võistkond nr 7 “Puma” (61 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/Tp1xb2fGU9s
Piltides nägi päev välja niisugune: