20. september 2017

20. september 2017

Täna mängisid üheskoos Narva Soldino Gümnaasiumi ja Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi õpilased.

Algus sai tehtud Õpetajate majas. Kui kõik olid kokku kogunenud, saime üksteisega tuttavaks, lahendasime soojenduseks mõned ülesanded, jagasime vajalikku varustust, tegime selgeks mängureeglid, moodustasime võistkonnad ja siis… vanalinna seiklema!

Võistkondadel tuli vanalinnas üles otsida mitmed ajaloolised paigad. Lisaks pidid noored lahendama ülesandeid, suhtlema linnarahvaga ja leidma vastuseid mitmetele küsimustele, lavastama fotostseene ja tegema tõhusat tiimitööd. See oli pisut keeruline, sest täna oli taevas täitsa hall ja sadas vihma. Ärevust tekitas ka asjaolu, et üks võistkond kaotas ära ühe oma võistkonnaliikme ning et üks tütarlaps unustas oma koti kuhugi vanalinna. Õnneks leiti üles nii kadunud võistleja kui ka käekott 🙂

Kõige selle juures oli tore näha, et vaatamata vihmasele ilmale ja paarile äpardusele, olid osalejad ikkagi heas tujus. Ja varsti olid kõik õnnelikult kogunenud sooja, hubasesse ruumi, et üheskoos sooja teed juua ja lõunat süüa.

Kui kõht sai täis, siis jätkusid tegevused – uute ülesannete lahendamine, laeka koodluku avamine, viktoriin, piltide vaatamine jne. Iga asi andis võistkondadele punkte ja nii selgusid lõpuks ka päeva parimad. Üldises plaanis olid muidugi kõik võistkonnad tublid. Siiski, päeva parimaks võistkonnaks osutus võistkond nr 7 “Rana”. Palju-palju õnne võitjatele!

Täname teid kõiki toreda päeva eest ja soovime edukat kooliaastat! Võib-olla kohtume kunagi veel…

Kõikide võistkondade lõpptulemused olid järgmised:
I koht – võistkond nr 7 “Rana” (96 punkti)
II koht – võistkond nr 1 “Esimesed” (79 punkti)
III koht – võistkond nr 2 “Soldino & RVG” (75 punkti)
IV koht – võistkond nr 6 “Tatralapsed” (70 punkti)
V koht – võistkond nr 8 “Grupp 8” (68 punkti)
VI koht – võistkond nr 5 “Five” (67 punkti)
VII koht – võistkond nr 3 “Väike Karu” (59 punkti)
VIII koht – võistkond nr 4 “Viimased” (52 punkti)

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/VjgZ4Vk4kds
Piltides nägi päev välja niisugune: