27. september 2017

27. september 2017
Täna mängisid üheskoos Jüri Gümnaasiumi ja Tallinna Pae Gümnaasiumi õpilased.

Aitäh teile toreda päeva eest! Oli väga hea näha, et noored on täis tegutsemislusti ja võidutahet. Seda võis näha esimestest ülesannetest peale. Aga kõigest järjekorras…

Kui olime Õpetajate majas üksteisega tuttavaks saanud, vajaliku varustuse kätte jaganud ja mõned ülesanded soojendusekski teinud, siis läks päris võistlus lahti. Esimese asjana pidid kõik võistkonnad Tallinna vanalinnas üles otsima mitmed ajaloolised paigad. Vihjete ja ülesannete järgi kõik see toimus ja suurem osa paikasid ka kenasti üles leiti. Lisaks pidid õpilased lahendama ülesandeid, küsitlema ümberkaudseid inimesi, kuulama ajaloolisi lugusid ja tegema mitmel teemal fotosid. Kõige sellega saadi suurepäraselt hakkama.

Eriti tore oli näha, et noored olid tõesti loominguliselt suhtunud fotostseenide lavastamisse. Tulemuseks oli palju vahvaid fotosid, mille ühine vaatamine ja hindamine oli puhas rõõm. Noorte endi arvates tegi kõige paremad fotod võistkond nr 7 “VIDO”.

Viktoriin kulges samuti edukalt. Parima tulemuse sai siin võistkond nr 5 “Number Viis”. Kõige rohkem punkte mitmesuguste lisaülesannete eest kogus aga hoopis võistkond nr 3 “Joondu”. Üsna kiiresti saadi lahti ka koodlukuga suletud kastikesed, olgugi et mõne võistkonna jaoks olid vihjeülesanded vajalike numbrite leidmiseks pisut segadust tekitavad. Alla ei andnud aga mitte keegi!

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli väga tasavägine võistlus ja päeva parima tulemuse sai võistkond nr 3 “Joondu”, tõsi küll – edastades “VIDOt” ainult napi ühe punktiga. Soovime võitjatele palju õnne!

Kõikide võistkondade tulemused on seesugused:
I koht – võistkond nr 3 “Joondu” (92 punkti)
II koht – võistkond nr 7 “VIDO” (91 punkti)
III koht – võistkond nr 2 “Õpilased” (88 punkti)
IV koht – võistkond nr 1 “Teine”” (87 punkti)
V koht – võistkond nr 8 “Võistkond Originaalne” (83 punkti)
VI koht – võistkond nr 4 “Timukad” (81 punkti)
VII koht – võistkond nr 5 “Number Viis” (79 punkti)
VIII koht – võistkond nr 6 “Esimene” (73 punkti)

Soovime kõigile edukat kooliaastat ja loodame, et kohtume kunagi veel…

Selle päeva videoklipp asub siin: https://youtu.be/sPUlXUdrO_Q
Piltides nägi päev välja niisugune…